Cestování letadlem s fotovýbavou

April 11, 2024
Cestování letadlem s fotovýbavou

Cestování letadlem s fotovýbavou může být náročné, zejména pokud se jedná o cenné předměty, jako jsou fotoaparáty, objektivy a notebooky. Při cestování s fotovýbavou je důležité vědět, na co si dát pozor a jak správně zabalit vybavení, aby bylo chráněno před poškození. Zde je několik užitečných tipů, které vám pomohou připravit se na cestování s fotovýbavou letadlem.

Zkontrolujte pravidla letecké společnosti ohledně přepravy fotovýbavy

Každá letecká společnost má svá pravidla pro přepravu cenných předmětů jako je fotovýbava. Proto je důležité si předem zkontrolovat pravidla letecké společnosti ohledně přepravy fotovýbavy, abyste měli jasno o tom, zda můžete převézt svou fotovýbavu v kabině nebo v zavazadlovém prostoru. Některé společnosti mají omezení na počet přepravovaných kusů vybavení, takže si předem zkontrolujte, zda bude třeba něco odložit. Běžně je to tak, že můžete mít jedno zavazadlo cca do 7 kg, které si můžete vzít do kabiny. Ale nevím jak vy ale náš batoh má 17 kg. Jak to řešíme?  Prostě na to neupozorňujte, většinou stačí personálu  říci co v batohu je a chtějí to ukázat. Minimálně se děje, že zrovna u toho řeší váhu. A co pak s tím. Pomáhá trik, který nám řekli v zahraničí, prostě si začnete na sebe navlékat foťáky a objektivy si dáte do kapsy. Tohle zakázané není a  dostanete se na  požadovanou váhu batohu. A po kontrole to zas vrátíte a jste v klidu.

Uložte fotovýbavu do pevného pouzdra

Když přepravujete fotovýbavu, je důležité ji uložit do pevného a chráněného pouzdra, které ji ochrání před poškozením. Použijte kvalitní pouzdro nebo kufr s pevnou vnitřní výstelkou, který bude schopný ochránit vaše předměty před vibracemi a nárazy. Ideálně zabalte věci ještě do oblečení a do bublinkové fólie. I tak ale musíte počítat s tím, že se to může rozbít.

Rozdělte fotovýbavu na dvě části

Když přepravujete fotovýbavu, rozdělte ji na dvě části – jednu pro všechny důležité předměty, jako jsou fotoaparáty, objektivy a notebooky, a druhou pro ostatní předměty, jako jsou blesky, stativy, desky a podobně. U důležitých předmětů zvažte, zda si je raději nepřevést s sebou do kabinového zavazadlového prostoru.

Přepravujte baterie v kabině

Baterie fotoaparátů a jiných zařízení jsou citlivé na teplotu mohou být nebezpečné, proto byste je měli přepravovat v kabině. V zavazadlovém prostoru se mohou vystavit extrémním teplotám, což může mít za následek poškození nebo dokonce výbuch baterie. Ujistěte se, že máte všechny baterie uloženy v batohu, který nesete na palubu letadla.. Pokud je zapomenete vyndat může se vám stát jako nám, že vás vyvolají těsně před odletem a budete je muset vyndat a hledat pro ně místo v batohu. Tak tímto tomu předejdete.

Malé  a ostré předměty

Zkontrolujte si batoh který jde s vámi do kabiny.  V batohu máme  bežně metr, provázky, multitooly a pod. Jsou to věci, které vám při kontrole vyhodí, proto je lepší je vyndat už doma.

Při balení využijte prostor v batohu nebo kufříku

Pokud cestujete s více vybavením, jako jsou například stativy nebo světla, využijte prostor v batohu nebo kufříku a vyplňte mezeru mezi jednotlivými předměty oblečením, botami nebo bublinkovou folií. Tím se sníží riziko pohybu vybavení během letu a minimalizuje se riziko poškození.

Noste všechny cenné předměty s sebou

Pokud to není nutné, nechte si s sebou v kabině všechny cenné předměty, jako jsou fotoaparáty, objektivy a notebooky. Pokud se cenné předměty ocitnou v zavazadlovém prostoru, mohou být ukradeny nebo mohou být poškozeny během přepravy. Pokud se ale přesto rozhodnete svou fotovýbavu dát do zavazadlového prostoru, měli byste zvážit pojištění na případ ztráty nebo poškození. Pozor ale, letecká společnost za fotovýbavu v přepravním prostoru nechce nést zodpovědnost a proto doporučuje to mít v kabině.

Při cestování letadlem s fotovýbavou je důležité být obezřetný a pečlivě si vybírat, co si přenést s sebou do kabiny a co nechat v zavazadlovém prostoru. S těmito tipy byste měli být schopni bez problémů přepravit svou fotovýbavu na cestách a udržet ji v dobrém stavu.

Máte nějaké jiné zkušenosti? Podělte se s námi.

Poslední články

všechny články
Nová výzva pro fotografy hotelů: Co musíte umět, když chcete fotit Luxusní hotely

Nová výzva pro fotografy hotelů: Co musíte umět, když chcete fotit Luxusní hotely

Fotografování luxusních hotelů není jen o technické dokonalosti, ale o schopnosti přenášet atmosféru a lákavost prostředí. Zvládnutí architektury, interiérů, gastronomie a lifestyle fotografie je klíčem k úspěchu.

Barter: Přijímat nebo nepřijímat?

Barter: Přijímat nebo nepřijímat?

Znáte potenciál, ale i pasti barteru v rámci fotografického průmyslu? Připojte se ke mně a prozkoumejte svět výměny služeb bez finanční kompenzace. Zjistíte, jaké jsou výhody, ale i rizika tohoto obchodního modelu. Sdílím své vlastní zkušenosti a poučení z cesty od nadšeného začátečníka k obezřetnému profesionálovi. Přemýšlejte s námi o konceptu "dlouhodobé hodnoty" a o tom, jak chránit svou práci a respektovat svoji hodnotu.

Jak fotit hotel

Jak fotit hotel

Už jste někdy zvažovali, jaký je život hotelového fotografa? Odhalte s námi tajemství práce v tomto dynamickém odvětví! V tomto článku se podělím o své zkušenosti a dovednosti, které jsou nezbytné pro úspěšnou kariéru v hotelové fotografii. Od řešení problémů až po zvládání složitých světelných podmínek - zjistěte, jaké dovednosti potřebujete a jak se s nimi vypořádat.