top of page

Jak zvýšit počet zakázek na focení
V dnešní digitální době, kdy má každý chytrý telefon vybavený fotoaparátem s vysokým rozlišením, se fotografický průmysl stal konkurenčnějším než kdy jindy.


Naštěstí existuje několik strategií a technik, které můžete použít ke zvýšení počtu rezervací. Tak pojďme na to.

Vybudujte si přesvědčivou online prezentaci

Naštěstí existuje několik strategií a technik, které můžete použít ke zvýšení počtu rezervací. Tak pojbové stránky, které budou prezentovat vaše portfolio a zdůrazní váš jedinečný styl. Ujistěte se, že jsou vaše webové stránky uživatelsky přívětivé, přizpůsobují se prohlížečům v telefonu a jsou optimalizovány pro vyhledávače. Kromě toho udržujte aktivní profily na sociálních sítích jako je Instagram, Facebook, Twitter nebo Linkedin, abyste navázali kontakt s potenciálními klienty, sdíleli svou práci a budovali komunitu sledujících. Zde ale platí, že mín je víc, nemusíte mít všechny sociální sítě na světě, ale jen ty kde je vaše cílovka.


Pokud uvažujete o zdokonalení své značky, a svých znalostí v oblasti marketingu, zde koukněte na náš online kurz Marketingu a budování značky.

Prezentujte své odborné znalosti a specializaci

Definujte si svoji specializaci a zdůrazněte ji ve svém marketingovém úsilí. Ať už se jedná o svatební fotografii, portrétní fotografii nebo fotografii krajiny, vystupování jako odborník v určité oblasti může přilákat klienty, kteří hledají právě tyto služby. Tak aby na první pohled bylo jasné co fotíte.


Pokud si chcete vylepšit své portfolio, v tomto článku jsme sepsali 7 tipů na vytvoření portfolia.

Strategie SEO

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) hraje klíčovou roli při přivádění organické návštěvnosti na vaše webové stránky. Optimalizujte obsah svých webových stránek a blogu pomocí relevantních klíčových slov, meta tagů a popisných alt tagů u obrázků. Vytvářejte kvalitní, informativní příspěvky na blogu, které poskytují cenné postřehy a tipy týkající se fotografování. Důsledným zveřejňováním optimalizovaného obsahu zvýšíte pravděpodobnost, že se objevíte ve výsledcích vyhledávání a přilákáte potenciální klienty.Nabízejte speciální akce a nabídky

Přilákání nových klientů může někdy vyžadovat nabídku speciálních akcí. Zvažte nabídku zvýhodněných balíčků pro první klienty nebo časově omezené propagační akce mimo hlavní sezónu. Spolupracujte s místními firmami, jako jsou například organizátoři svatebních obřadů nebo pořadatelé akcí, a nabídněte jim sdružené služby nebo slevy za doporučení. Tyto strategie mohou potenciální klienty nalákat, aby si vybrali vaše služby místo služeb konkurence.Rozvíjet pevné vztahy s klienty

Ústní doporučení jsou pro každého fotografa velmi důležitá. Zaměřte se na budování dlouhodobých vztahů se svými klienty poskytováním výjimečných služeb zákazníkům a odváděním vysoce kvalitní práce. Vyzývejte své spokojené klienty, aby zanechali recenze a posudky na vašich webových stránkách nebo na platformách sociálních médií. Kromě toho zvažte nabídku pro stávající klienty, kteří doporučí vaše služby ostatním. Spokojení klienti se mohou stát vašimi nejlepšími ambasadory a díky pozitivním doporučením vám pomohou zvýšit počet rezervací.


Co kdyz to ale nejde podle plánu? Přečtěte si jak jednat s njspokojenými klienty : 6 tipů, jak jednat s nespokojenými klienty.

Spolupracujte s influencery a blogery

Spolupráce s influencery nebo populárními blogery ve vaší oblasti nebo oboru může výrazně zvýšit vaši viditelnost a přilákat nové klienty. Vyhledejte influencery nebo blogery, jejichž publikum se shoduje s vaším cílovým trhem, a navrhněte jim spolupráci, například focení, sponzorovaný obsah nebo společné dárky. Využitím jejich stávajícího publika a vlivu můžete zvýšit známost své značky a oslovit širší klientskou základnu.

Navštěvujte Network akce a výstavy

Účast na místních networkingových akcích, veletrzích a výstavách může poskytnout cenné příležitosti k navázání kontaktů s potenciálními klienty, profesionály v oboru a dalšími fotografy. Tyto akce vám umožní prezentovat svou práci, vyměňovat si nápady a budovat síť kontaktů, které mohou vést k budoucím zakázkám nebo spolupráci. Nezapomeňte si s sebou vzít vizitky, portfolio a přátelský přístup, abyste zanechali trvalý dojem.

S námi se můžete se třeba vidět na Pravidelných akcí FOTO ŠKODA fesT.


Zvyšování počtu rezervací na focení vyžaduje kombinaci účinných marketingových strategií, silné online prezentace a výjimečného zákaznického servisu.


Dodržováním tipů uvedených v tomto článku můžete zvýšit svou viditelnost, přilákat více klientů.

Nezapomeňte, že důslednost, profesionalita a neustálé zlepšování vašich dovedností jsou základem úspěšné značky.


bottom of page