top of page

Jak najít klienty jako fotograf: Průvodce krok za krokem

Jste fotograf a chcete posunout svou kariéru na vyšší úroveň? Pokud ano, pravděpodobně vás zajímá, jak najít klienty jako fotograf. I když může být obtížné vyniknout na stále přeplněnějším trhu, existuje několik klíčových strategií a taktik, které můžete použít k nalezení a získání většího počtu fotografických klientů. Přečtěte si našeho průvodce krok za krokem, jak najít klienty jako fotograf.


Existuje několik různých způsobů, jak můžete jako fotograf najít klienty. Jedním ze způsobů je navazování kontaktů s ostatními fotografy a profesionály v oboru.

Zúčastněte se fotografických setkání a akcí a zviditelněte své jméno.


Můžete se také zapojit do online komunit a fór týkajících se fotografie a účastnit se diskusí.


Pokud vám to nestačí koukněte na náš kurz marketing a budování značky pro fotografy, kde se tomu věnujeme do hloubky.


Definujte svou cílovou skupinu: Určete si, kdo je vaším ideálním klientem, což vám pomůže zaměřit marketingové úsilí a přilákat ty správné lidi. Zvažte faktory, jako je věk, příjem, lokalita, zájmy a typ fotografických služeb, které hledají.


Vytvořte si portfolio: Portfolio je ukázkou vaší práce a mocným marketingovým nástrojem. Investujte do webových stránek a portfolia, které představí vaše dovednosti, styl a osobnost. Ujistěte se, že je profesionální a snadno se v něm orientuje.


S tím souvisí i styl focení, jak najít ten svůj rozebíráme v tomto díle podcastu.

Vytvořte síť: Navštěvujte fotografické akce, vstupujte do fotografických skupin a navazujte kontakty s dalšími fotografy. To vám pomůže navázat vztahy, učit se od ostatních a najít nové klienty.


Pokud chcete vybudovat úspěšnou fotografickou firmu, musíte se dostat ven a navázat kontakty s ostatními fotografy, potenciálními klienty a všemi ostatními, kteří by vám mohli pomoci v rozvoji vaší kariéry. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je ústní komunikace. Jak se říká, líná huba, holé neštěstí.


Když potkáte někoho nového, nezapomeňte si vyměnit vizitky a zůstaňte v kontaktu. Nikdy nevíte, kdy bude někdo potřebovat fotografa nebo kdy vás bude moci doporučit někomu, kdo ho potřebuje.


Navštěvujte oborové akce a workshopy, abyste se mohli setkat s dalšími profesionály a dozvědět se o nejnovějších trendech ve fotografii.


Požádejte o doporučení: Ústní sdělení je pro fotografy jedním z nejsilnějších marketingových nástrojů.

Vyzvěte spokojené klienty, aby doporučili vaši firmu přátelům a rodině. Nabídněte pobídky za doporučení, například slevu na vaše služby nebo tisk zdarma.


A nezapomeňte na sociální média. Platformy jako Instagram, Facebook a Twitter jsou skvělé pro navazování kontaktů s potenciálními klienty. Pomocí hashtagů najděte lidi ve svém okolí, kteří by mohli potřebovat fotografa, a neváhejte je oslovit a představit se. Sdílejte své portfolio, fotografie ze zákulisí a důležité novinky o svém podnikání.


Nabízejte speciální nabídky a propagační akce: Nabídka slev a propagačních akcí vám pomůže přilákat nové klienty a ukázat, že si vážíte jejich práce. Zvažte nabídku slevy na své služby pro nové klienty nebo speciální akci v období útlumu. Pozor ale na zacyklení se ve slevách. Jirka nejčastěji poskytuje slevy jen stálým klientům.Spolupracujte s jinými podniky: Spolupráce s firmami z příbuzných oborů, jako jsou svatební plánovači, koordinátoři akcí a floristé, může být skvělým způsobem, jak najít nové klienty. Nabídněte jim poskytování fotografických služeb pro jejich akce a vzájemně si předejte kontaktní informace.


Další informace najdete i v našem podcastu, například v této kapitole. Jak získat vysněného klienta.


Hledání klientů může být pro fotografa náročný úkol, ale nemusí to tak být. Se správnými strategiemi a zdroji můžete začít budovat svou klientskou základnu ještě dnes. Existuje spousta způsobů, jak mohou fotografové najít svůj další velký projekt nebo zákazníka, od vytvoření online portfolia až po navazování kontaktů a nabízení speciálních slev. Postupujte podle našeho průvodce krok za krokem a brzy se dočkáte výsledků!


bottom of page