top of page

Nová výzva pro fotografy hotelů: Co musíte umět, když chcete fotit Luxusní hotely

Fotografování hotelů dříve zahrnovalo především precizní zachycení architektury a interiérů.

Ale s rostoucím důrazem na lifestyle marketing a osobní přístup se požadavky na fotografa hotelů výrazně změnily. Dnes je fotografie hotelů o mnohem víc než jen technické dokonalosti.


Zde je přehled toho, co musíte umět, abyste byli úspěšní jako fotograf luxusních hotelů.


Jak uvidíte je toho čím dál více co byste měli umět, ale rozhodnutí, co budete a nebude fotit je na vás. Vždy můžete říci ne, ale teké semůže stát, že to nafotí někdo jiný.


1. Architektura a Technická Dokonalost

Fotografování luxusních hotelů vyžaduje pečlivé plánování a precizní práci s technickými aspekty.

Minimalizace distortion znamená minimalizování zkreslení při zachycení interiérů a exteriérů. To se dosahuje výběrem správného objektivu a vhodného nastavení, aby se zachovala co nejvěrnější podoba scény.

Zde zklamu milovníky širokých objektivů, zde nepochodíte.


Detailní práce s osvětlením je nezbytná pro dosažení optimální atmosféry. Fotograf musí umět pracovat s různými zdroji světla a jejich intenzitou tak, aby vynikly klíčové prvky architektury a designu. A nebylo na prní pohled poznat, že jsou prostory dosvěcované.
2. Vizuální zázraky v Interiérech

Zde jde o zachycení atmosféry a detailů interiéru neboli UPS (unikátní seling pointy) Fotografie interiérů musí ukazovat, jak je prostor používán, a zároveň zdůrazňovat designové prvky. Ovládnutí osvětlení je klíčem - správné nasvícení jednotlivých částí interiéru umožňuje vyniknout klíčovým prvkům a vytvořit snímky, které působí živě a lákavě.


Kolikrát musíte ukázat to nejlepší z prostoru v jedné fotce.
3. Jídlo a drinky

Fotografie jídla a nápojů vyžaduje schopnost vytvořit snímky, které zanechají dojem a lákavost. Detailní práce s kompozicí, osvětlením a stylovým aranžováním je základem pro vytvoření atraktivních fotografií.


V hotelu se kolikrát rozděluje fotka jídla na lifestyle a fotka do menu, která jen ukazuje samotné jídlo a minimum prostoru.
4. Lifestyle fotografie a spolupráce s modely

Stejně tak lifestyle fotografie musí zachytit atmosféru a pocit místa - od relaxace v hotelovém baru až po nádherné prostory k odpočinku.


Práce s modely, vizážisty a stylisty je důležitá pro vytvoření fotografií, které jsou autentické, ale zároveň reprezentují žádanou estetiku a atmosféru hotelu. Musíte se naučit prezentovat svou vizi a vizi hotelu, tak aby to celý tým pochopil.
5. Destinační Fotografie

Destinační fotografie musí přenášet kouzlo a lákavost místa. Tvorba těchto snímků vyžaduje schopnost vyjádřit jedinečnost destinace a inspiraci, kterou může nabídnout. Zde je nutné naučit se správně plánovat dobu kdy a kde budete, a ideálně se vyhnout davům turistů.6. Videografie a Práce s Dronem

Videografie je stále důležitějším nástrojem pro propagaci luxusních hotelů. Schopnost vytvořit poutavá videa, která dokážou přenést atmosféru a pocit luxusu, je klíčová.

Osobně se velké video produkci bráním a hotel si yvbírá často specializovanou produkci, ale často chtějí krátká prezentační videa.


Práce s dronem je dalším rostoucím trendem v hotelové fotografii. Tvorba fotografií a videí z pohledu dronu nabízí unikátní perspektivy, které dokážou oslovit a zaujmout cílovou skupinu. Zde je nutné si umět pohlídat povolení k vzletu.
6. Marketing a Jazykové Dovednosti

Komunikace a prezentace vaší práce je nezbytná pro získání nových klientů. Schopnost komunikace v různých jazycích rozšiřuje váš trh a umožňuje oslovit širší a mezinárodní klientelu. Dobrá komunikace je také klíčem k úspěšným vyjednáváním a budování dlouhodobých obchodních vztahů. Když se mě někdo ptá na jazyky a kolik jich musí umět, tak zatím jsem si vystačil s angličtinou. Bez té bych se nebál říci, nemáte šanci v zahraničí uspět.


Jak vidíte je to dost komplexní soubor znalostí, neříkám tím, že všechny dokonale zvládám, ale snažím se zlepšovat a zdokonalovat techniku.

Jak jste na tom vy a záběr zkušeností a znalostí?bottom of page